Подобівський Володимир Степанович

v.podobivskyj@ippo.edu.te.ua

Викладач кафедри, кандидат географічних наук.
З 2014 року працює на кафедрі методики і змісту освіти та ІКТ.
З 2016року працює на кафедрі змісту і методик навчальних предметів.

Робота над індивідуальною науковою проблемою 2018р.:


"Створення та підтримка в актуальному стані геоінформаційної системи втрачених історико-культурних пам’яток України".

  Теми лекцій викладача кафедри змісту і методик навчальних предметів:


  1. Краєзнавство в Україні. Формування громадянської, соціальної та природознавчої компетентностей.
  2. Освіта для сталого розвитку (підбір відеороликів та роздаткового матеріалу до лекції).
  3. Робота з картографічним матеріалом на уроках географії.

    Видавнича діяльність 2018 року:
    • Подобівський В.С. ГЕОІНФОРМАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРИРОДООХОРОННИХТЕРИТОРІЙ (НА ПРИКЛАДІ ГОЛИЦЬКОГО БОТАНІКО-ЕНТОМОЛОГІЧНОГО ЗАКАЗНИКА) / В.С. Подобівський // Інтродукція рослин на Волино-Поділлі: наука, освіта, мистецтво формування ландшафту, виробництво: матеріали Міжнародної наук. - практ. конф. (Тернопіль, 17-18 травня, 2018 р.)[ред.кол. : В.Черняк (відп.ред.) та ін.] ; Тернопільський ОКІППО. – Тернопіль: Вид. Центр ТОКІППО, 2018 – С.100-103.
     Участь у конференціях 2018 року:
      • Участь в Науково-практична конференції «Фармакотерапія при інфекційних захворюваннях» м. Київ (12-13.04.2018) та публікація тез на тему «Використання інтерактивних карт при дослідженні іксодових кліщів».
      • Участь у V міжнародній науково-практичній конференції «Природничі читання» 7-9 травня 2018 р. (м. Сосновець, Польща). Тема доповіді «Відстеження характеристик морфо-фізіологічних показників, біології та епідеміології іксодових кліщів (Ixodidae) родів Ixodes i Dermacentor засобами ГІС».
      • Участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Інтродукція рослин на Волино-Поділлі: наука, освіта, мистецтво формування ландшафту, виробництво.

        Робота над індивідуальною науковою проблемою 2017р.:
         «Проблема інтеграції геосервісів Coogle та SAS Planet в процес викладання географії у загальноосвітніх навчальних закладах».

        Консультування методистів РМК з питань:

        • Організації краєзнавчої роботи в школі. 
        Видавнича діяльність: 2017рік
        • Подобівський В.С. Ідентифікація та картографування втрачених об'єктів історико-архітектурної спадщини Тернопільщини / В.С. Подобівський // Тернопіль і Тернопільщина в особах, подіях, документах: збірник матеріалів І Регіональної науково-практичної конференції, що приурочена до Дня заснування м. Тернополя, Тернопіль, 25 квітня 2017р. – Тернопіль: ТОКІППО, 2017.
        • Подобівський В.С. Потенціал інтерактивного краудсорсингового картографування для вивчення географії в школі / В.С. Подобівський // STEM-освіта та шляхи її впровадження в навчально-виховний процес: збірник матеріалів І регіональної науково-практичної веб-конференції, Тернопіль, 24 травня 2017 р. – Тернопіль: ТОКІППО, 2017. – С. 122 – 125.
        • Подобівський В.С. Технології і сервіси сучасної веб-картографії для вивчення географії в школі / В.С. Подобівський // Перші Ґеретівські читання: збірник матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції, що приурочена до Дня пам’яті Ігоря Ґерети, Тернопіль, 06-07 червня 2017р. – Тернопіль: ТОКІППО, 2017.
        • Володимир Подобівський. Динаміка демографічного навантаження на ландшафтні системи Гологоро-Кременецького кряжу // Історія української географії. Всеукраїнський науково-теоретичний часопис. — Тернопіль, 2017. — Випуск 33, 34. — С. 109-116.
        • Подано до друку статтю у збірнику, який включений до РИНЦ «Інноваційні технології та інтенсифікація розвитку національного виробництва». Тема статті: «Муніципальна геоінформаційна система міста Кременця (Тернопільська область)».
        • Подано до друку статтю у збірники наукових праць «Проблеми геоморфології і палеогеографії Українських Карпат і прилеглих територій» (фахове видання). Стаття у співавторстві з д.г.н., професором, завідувачем кафедри геодезії і картографії НУБІП України Ковальчуком І.П. Тема статті: «Аналіз трансформацій природного середовища Гологоро-Кременецького кряжу та обґрунтування заходів щодо його оптимізації».
        • Свідерський Ю.Ю. Мультимедійні засоби у формуванні просторової компетентності учнів на уроках історії / Ю. Ю. Свідерський, В.С. Подобівський // Новітні інформаційно-комунікаційні технології в навчальному процесі: актуальні проблеми : матеріали ІІ обласної науково-практичної Інтернет- конференції (30 листопада, 2017 р.) – Тернопіль: ТОКІППО, 2017.
        Участь у конференціях 2017р.:
        • Участь у І Регіональній науково-практичній конференції, що приурочена до Дня заснування м. Тернополя “Тернопіль і Тернопільщина в особах, подіях, документах” (м. Тернопіль, 25 квітня 2017).
        • Участь у І Регіональній науково-практичній веб-конференції «STEM-освіта та шляхи її впровадження в навчально-виховний процес» (м.Тернопіль, 24 травня 2017).
        • Участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції, що приурочена до Дня пам’яті Ігоря Ґерети «Перші Ґеретівські читання» (06-07 червня 2017, Тернопіль).
        • Участь у психолого-педагогічному полілозі на тему: «Формування ціннісних орієнтацій та проявів патріотичних почуттів дітей та учнівської молоді»
        • Участь в обласній науково-методичній конференцію «Реалізація концептуальних засад Нової української школи в системі реформування освітньої галузі Тернопільської області».
        • Участь у І регіональній науково-практичній конференції «Використання технологій менеджменту якості в управлінні навчальними закладами». Тема доповіді: «Веб-орієнтовані геоінформаційні системи в освіті».
        • Подано заявку на участь у вебінарі від світового лідера-розробника геоінформаційних систем Компанії «ESRI» на тему "Pipeline inspection management and planning for the City of Monrovia".
        • Участь у ІІ обласній науково-практичній Інтернет-конференції «Новітні інформаційно-комунікаційні технології в навчальному процесі: актуальні проблеми» м. Тернопіль ( 24-30.10. 2017 р.). Тернопіль.  
        Участь у науково-методичних (науково-практичних) семінарах: 
        • Керівництво науково-дослідницькою роботою слухача МАН Тернопільської філії секції географії Юзик Анастасії Сергіївни на тему: «Муніципальна геоінформаційна система малого міста (на прикладі міста Кременця Тернопільської області).
        • Створено обґрунтування щодо застосування матеріалів курсу “Освіта для сталого розвитку” у шкільному навчально-виховному процесі, Географія, 6 - 9 класи
        • Підготовка тексту опису та власне презентаційного матеріалу на виставку інновацій.
        • Створено демонстраційні картографічні матеріали до лекції “Робота з картографічним матеріалом на уроках географії” (Інтерактивні карти “Родовища корисних копалин України”, “Водні ресурси України Тернопільської області”), “Робота з картографічним матеріалом на уроках історії” (Інтерактивна карта ”Столиці України”, Веб-ГІС “Історія становлення території України”), “Робота з картографічним матеріалом на уроках в початковій школі”.
        • Створено електронну базу даних як платформу для розгортання веб-ГІС на підтримку картографічного веб-додатку для вчителів історії “11 столиць України про які Ви могли не здогадуватися”.
        • Створено 10 електронних баз даних як платформу для розгортання веб-ГІС на підтримку картографічного веб-додатку для вчителів географії “Родовища корисних копалин України”.
        • Створено віртуальне робоче місце для розгортання освітніх картографічних веб-додатків на платформі ArcGIS Story Map та ArcGIS On-line.
        Робота над індивідуальною науковою проблемою 2016р.:
        «Проблема інтеграції геосервісів Coogle та SAS Planet в процес викладання географії у загальноосвітніх навчальних закладах».

         Теми лекцій викладача кафедри змісту і методик навчальних предметів:
        1. Краєзнавство в Україні. Формування соціальної, громадянської та природознавчої компетентностей. 
        2. Освіта для сталого розвитку.
         Проекти:
        Краєзнавчий портал Тернопілля

        Науково-методична робота
        • Робота над авторським дослідницьким проектом «Історико-географічний атлас міста Кременця». Створено картограми горизонтального і вертикального розчленування, цифрову та тривимірну моделі рельєфу міста Кременця, щільності яркової мережі та площинної ураженості рельєфу міста ярами для історико-географічного атласу.
        • Робота над публікацією колективної статті «Місце кафедри методики і змісту освіти та ІКТ ТОКІППО в умовах реформування освіти» (на етапі редагування).
        • Підготовлено доповідь на Сьому науково-практичну конференцію «Національне картографування: картографічні твори у пізнанні та розвитку регіонів». Тема доповіді «Геоінформаційне моделювання рельєфу малого міста (на прикладі міста Кременця)»
        • Підготовлено доповідь на Міжнародну конференцію «Землеустрій, кадастр та охорона земель в Україні: сучасний стан, європейські перспективию». Тема доповіді: «Аналіз морфометричних показників рельєфу міста Кременця».
        Організаційно-методична робота
        • Керівництво науково-дослідницькою роботою слухача МАН Тернопільської філії секції географії Юзик Анастасії Сергіївни на тему: «Моделювання рельєфу міста Кременця засобами ГІС»). Результат – диплом ІІ ступеня на Всеукраїнському етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН.
        • Керівництво науково-дослідницькою роботою слухача Тернопільської філії секції географії Шамрик Софії на тему: «Щоденник Ульріха фон Вердума як джерело знань про поселення Тернопільської області»).
        • Облаштування кабінету краєзнавства і виготовлення стендів краєзнавчого характеру: «Втрачені пам’ятки Тернопільщини», «Тернопільщина довоєнна», «Вони прославили наш край».
        • Створено та презентовано сайт для вчителів області з питань краєзнавства «Краєзнавчий портал Тернопілля».
        • У рамках декади кафедри МіЗОІКТ для працівників ТОКІППО презентовано досвід роботи у галузі краєзнавства. Тема доповіді «Краєзнавча робота як дієвий засіб реалізації концепції національно-патріотичного виховання».
        • Підготовлено перший номер краєзнавчого збірника «Земля Тернопільська», де опубліковано одноосібні статті («Місце картографічного методу у краєзнавстві») та переклади («Граф Віктор Баворівський», «Монастир в Почаєві» Жана Анрі Мюнца, «Татаринецький чоловічий монастир, котрий був поблизу села Обич, нині не існуючий» Апполона Сендульського), та статті у співавторстві («Село Баворів на річці Гнізна»).
        • Участь у роботі Обласної школи педагогічної майстерності. Тема доповіді «Краєзнавство як один із засобів патріотичного виховання школярів».
        • Участь в інтернет-форумі «Сучасний науково-методичний супровід регіональних та зональних шкіл новаторства керівних, науково-педагогічних і педагогічних працівників із питань дошкільної, загальної середньої та післядипломної освіти в контексті Закону України “Про освіту”». Тема доповіді «Краєзнавча робота в школі як дієвий засіб національно-патріотичного виховання».
        Розробка над індивідуальною науковою проблемою 2015р.:
        «Проблема інтеграції геосервісів Coogle та SAS Planet в процес викладання географії у загальноосвітніх навчальних закладах».

        Консультування курсантів, методистів РМК з питань:
        • роботи з географічними сервісами Google (Google Карти, Google Планета Земля) та SAS Planet;
        • рганізації віртуальних екскурсій, оволодіння навиками роботи з віртуальними музеями, розробкою інфографічних матеріалів школі;
        • освіти для сталого розвитку;
        • формування екскурсійного портфоліо рідним краєм.
        Видавнича діяльність: 2015рік
        • Подобівський В.С. Щоденник (діарій) Ульріха Вердума з 1670-1672 рр. як джерело інформації про поселення Гологоро-Кременецького кряжу / В.С. Подобівський // Історія української географії. Всеукраїнський науково-теоретичний часопис. – Тернопіль, 2014. – Вип. 29, 30. – С. 71-75.
        • Подобівський В.С. Трансформація ландшафтів Гологоро-Кременецького кряжу протягом ХІХ-ХХІ ст. / В.С. Подобівський В.С. // Часопис картографії: Збірник наукових праць. – К. : КНУ ім. Тараса Шевченка, 2015. – Вип. 12. – С. 173 – 185.
        • Подобивский В. Трансформация ландшафтов Гологоро-Кременецкого кряжа в течении ХІХ-ХХІ в. / Подобивский В., Ковальчук И. // География и природные ресурси. – Иркутск: Издатгео, 2015.
          Участь у конференціях:
        • Участь у ІІ Міжнародній науково-практичній Інтернет-конференції «Інтеграційна система освіти, науки і виробництва в сучасному інформаційному просторі». Тема доповіді: «Трансформація водно-болотних угідь Гологоро-Кременецького кряжу», 7-8 травня 2015 р. м. Тернопіль.
        • Участь у он-лайн засіданні секції «STEEM – світ інноваційних можливостей» у рамках VI Міжнародної науково-практичної конференції «Інноваційні технології навчання обдарованої молоді» (3-4 грудня 2015 року).  Режим доступу:http:// meet.lync.com/ncman/ulashyn/806TVFS5.
           Участь у науково-методичних (науково-практичних) семінарах:
        • Авторська творча майстерня для вихователів дошкільних закладів на тему: «Методика створення віртуальних еколого-туристичних екскурсій засобами Google (карти Google та Google Планета Земля) для забезпечення формування екологічної компетентності дошкільників в ДНЗ».
        • Авторська творча майстерня для вихователів дошкільних закладів на тему: «Використання геосервісів Google для формування екологічної культури дошкільників».
        • Участь у роботі обласної творчої групи вчителів початкових класів «Краєзнавча робота як складова формування національної свідомості молодшого школяра». Тема доповіді: «Краєзнавство в Україні. Особливості проведення краєзнавчої роботи в школі».
        • Участь у роботі обласної творчої групи вчителів початкових класів «Краєзнавча робота як складова формування національної свідомості молодшого школяра». Тема доповіді: «Віртуальне музеєзнавство. Його застосування в організації краєзнавчої роботи в школі».
        • Участь в обласному науково-методичному семінарі «Використання екологічних здоров’язбережувальних технологій у роботі класного керівника: підходи, методи, форми роботи». Тема доповіді: «Екотуризм як екологічно значущий напрямок діяльності класного керівника». 29 вересня 2015 р.
        •  Робота над авторським дослідницьким проектом «Історико-географічний атлас міста Кременця». Створено картографічну основу для історико-географічного атласу.

           Розробка над індивідуальною науковою проблемою 2014р.:
          «Проблема інтеграції геосервісів Coogle та SAS Planet в процес викладання географії у загальноосвітніх навчальних закладах».

            Видавнича діяльність: 2014рік
        • Геоекологія Гологоро-Кременецького кряжу: монографія / І.П.Ковальчук, В.С.Подобівський / за ред. професора І.П.Ковальчука. – Тернопіль: Астон, 2014. – 286 с. ISBN 978-966-308-541-8
           Участь у конференціях:
        • IV Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених. Тема доповіді: „Аналіз сучасного стану земельних ресурсів Гологоро-Кременецького кряжу”, 19 вересня 2014 р., м. Тернопіль.



























        Немає коментарів:

        Дописати коментар